امروز: یکشنبه، 19 آذر 1402
01/1 1399

فواید و خواص یونجه:

واقعا سخت به این باور رسیده اید که این شاخه های کوچک می توانند شگفتی هایی در بدن شما انجام دهند خب، بهتر است آن را باور کنید! خواص فوق العاده ای که از گیاه یونجه دریافت می شود ،از این قرار است:
  • کمک می کند تا کلسترول کاهش یابد.
  • گیاه یونجه دارای محتوای سافین بالا است.
  • این ترکیبات گیاهی شناخته شده برای کاهش سطح کلسترول است.
چطور؟
یونجه جذب کلسترول در روده را کاهش می دهد. همچنین دفع ترکیبات مورد استفاده برای انباشتگی کلسترول را افزایش می دهند.علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد که مصرف یونجه سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا را افزایش می دهد.
کاهش میزان چربی در شریان ها مشاهده شد. و به عنوان یک ضد هایپرلپیدرمیک شناخته شده است. این به این معنی است که سطح چربی خون را پایین می آورد. کاهش میزان چربیها می تواند، به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ناشی از سطح کلسترول بالا کمک کند.


تاثیر یونجه بر پوکی استخوان

جلوگیری از پوکی استخوان با یونجه:محتوای ویتامین K بالا در یونجه مناسب سلامت استخوان است. بدن انسان نیاز به ویتامین K دارد تا از کلسیم به درستی استفاده کند.یونجه همچنین دارویی است که می تواند شما را در برابر پوکی استخوان محافظت کند.

یونجه برای دیابت:

مطالعات انجام شده توسط مجله علوم دارویی پاکستان نشان داد که گیاه یونجه توانایی کاهش میزان قند خون را دارد. کار را با افزایش آزاد سازی انسولین از پانکراس انجام می دهند.سطح قند خون تنظیم شده برای درمان دیابت ضروری است ،همچنین مصرف یونجه باعث کاهش وابستگی به انسولین میشود.

بهبود عملکرد دستگاه گوارش با مصرف یونجه:

مصرف منظم گیاه یونجه به بسیاری از مشکلات گوارشی کمک می کند. شامل درد های شکمی ناشی از گاز، گاستریت، تهوع، سوء هاضمه، یبوست و تحریک اشتها است.
به این دلیل است که گیاه حاوی هشت آنزیم است که هضم کلی را ترمیم می کنند همچنین، از آنجایی که به خانواده بنشن تعلق دارد، محتوای فیبر آن به طور طبیعی سیستم گوارش را تسهیل می کند.
با این حال، به منظور کمک به هضم، باید آنرا به عنوان جوانه، دانه، آب، و یا به عنوان برگ های خشک شده در چای، قرص و یا بصورت پودر فرم گرفته شده اضافه کرد.
یونجه برای کلیه

بهبود گوارش با یونجه 

یونجه برای کمک به مشکلات کلیه:

میزان مصرف یونجه می تواند برای کسانی که در معرض شرایط سخت کلیوی هستند مفید باشد. همچنین کلیه های کم کار با استفاده منظم از یونجه بهبود می یابند. که موجب کاهش سطح اوره خون می شود. علاوه بر این، باعث تسکین کراتینین می شود. این باعث می شود تا آب بدن ذخیره شود ؛ علاوه بر این، گیاه یونجه نیز می تواند از سنگ کلیه خلاصتان کند..

یونجه ، پوستی سالم و بی نقص به شما ارمغان می دهد:

یونجه ترکیباتی دارد که در برداشتن علائم کشش پوست موثر هستند ؛ همچنین، مصرف منظم یونجه نیز در کمال شگفتی با بیماری های پوستی مبارزه می کند. این جوانه در درمان اگزما و پسوریازیس بسیار موثر است. برای کسانی که در حال مبارزه با خشکی پوست هستند، مصرف کمی یونجه کمک بزرگی خواهد بود محتوای کلروفیل و محتوای ویتامین A، پوست را نرم و مطمئن می سازد که پوست به خوبی مرطوب شود.

پوستی صاف با یونجه 

یونجه ، شرایط مو را بهبود می بخشد و از ریزش آن جلوگیری می کند:

ویتامین ها و هورمون های تشکیل دهنده گیاه یونجه گردش خون را افزایش می دهد و آنتی اکسیدان ها را برای فولیکول های مو فراهم می کند. و محکم و سالم بودن مو را تضمین می کند. مواد مغذی دیگر نیز در بهبود و درمان ریزش مو بسیار عالی هستند یکی دیگر از مواد مغذی مفید موجود در یونجه، سیلیس است که باعث رشد موهای سالمتر می شود.

روش پرورش گیاه یونجه

خودتان یونجه پرورش دهید:
برای اطمینان از این که جوانه یونجه هایی که مصرف میکنید کاملا طبیعی و ایمن هستند، چرا خودتان تهیه نمی کنید؟ بله! امکان پذیر است! برای این کار نیاز به یک کوزه بزرگ گِلی، کمی پارچه، یک تکه صافی، و البته کمی بذر یونجه است. اطمینان حاصل کنید که دانه های خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.
پرورش گیاه یونجه
دسته بندی: وبلاگ
بازدیدها: 1051 نظرات: 0 نویسنده: admin
تگ های مطلب :
وبلاگ